Δεντροφύτευση στο δάσος Κοκκιναρά της Πεντέλης

Πάμε Πεντέλη ...

Στο παραπάνω μήνυμα του ΣΚΑΙ, την Κυριακή 25-1-2009 ανταποκρίθηκαν μαθητές και καθηγητές του σχολείου, με πυρήνα την περιβαλλοντική ομάδα και μαζί με άλλους 30.000 εθελοντές, βοήθησαν να φυτευτούν 40.000 δέντρα στο καμένο δάσος της Πεντέλης στην περιοχή Κοκκιναράς.
Το ραδιόφωνο και την τηλεόραση του ΣΚΑΙ, που διοργάνωσε την δεντροφύτευση, πρόσφερε μεταφορικό μέσο για τη μετακίνηση της ομάδας από το σχολείο στο βουνό και ξανά πίσω.
Δεντροφύτευση στη Πεντέλη Δεντροφύτευση στη Πεντέλη Δεντροφύτευση στη Πεντέλη
Μαζί με τους μαθητές ήταν οι καθηγητές κ. Δελής και κ. Καψούρης
Δεντροφύτευση στη Πεντέλη Δεντροφύτευση στη Πεντέλη Δεντροφύτευση στη Πεντέλη
Δεντροφύτευση στη Πεντέλη Δεντροφύτευση στη Πεντέλη

Επιστροφή στην κορυφή της σελίδας
Ακολουθούν εικόνες από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ για την δεντροφύτευση και που παρουσιάζει το σχολείο μας ως ένα από τους φορείς που συμμετείχαν στην εκδήλωση.
ΣΚΑΙ - Περιβάλλον

Συμμετοχή στη δεντροφύτευση - Πλάνα από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ Συμμετοχή στη δεντροφύτευση - Πλάνα από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ Συμμετοχή στη δεντροφύτευση - Πλάνα από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ

Επιστροφή στην κορυφή της σελίδας
Επιστροφή στις εκδηλώσεις . . .

[Κεντρική Σελίδα] [Εκδηλώσεις 2004-2005] [2005-2006] [2006-2007] [2007-2008] [2008-2009] [Εκδηλώσεις]