Χριστούγεννα

Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023, τελευταία μέρα πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές, ολοκληρώθηκε η συλλογή τροφίμων, τα οποία παραδόθηκαν στις κυρίες των φιλοπτώχων στους γειτονικούς ιερούς ναούς των Αγίων Θεοδώρων και Αγίου Ιωάννη Προδρόμου, για να δοθούν σε οικογένειες που έχουν ανάγκη.

Ολοκληρώθηκε και η ανταλλαγή δώρων ανάμεσα στους μαθητές, το γνωστό "Secret Santa".
Επίσης ομάδες μαθητών και μαθητριών έψαλλαν τα κάλαντα στη διεύθυνση του σχολείου και στον σύλλογο των καθηγητών,
ενώ κατά τη διάρκεια των διαλειμμάτων ακούγονταν χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τα μεγάφωνα της αυλής.

Σε αρκετές τάξεις τα μαθήματα είχαν ευχάριστες δράσεις και εκπαιδευτικά παιχνίδια.

Τα συσκευασμένα τρόφιμα μακράς διαρκείας μαζεύτηκαν κατά τη διάρκεια όλης της τελευταίας εβδομάδας, μετά από προτροπή της ομάδας εθελοντικών δράσεων και τη καθηγήτρια φυσικής αγωγής κ. Πατρινέλλη, η οποία ανέλαβε και την μεταφορά τους μαζί με τον υποδιευθυντή κ. Αναστόπουλο.