Βραβείο στον δημιουργικό διαγωνισμό του Make A Wish

Την Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του δημιουργικού διαγωνισμού που διοργάνωσε το Make A Wish
Η make A wish κάλεσε τους μαθητές από όλη την Ελλάδα να λάβουν μέρος στον δημιουργικό του διαγωνισμό Αξιοποιώντας δημιουργικά "Το Αστέρι της Ευχής".
Οι μαθητές κληθηκαν να δημιουργήσουν συλλογικές συμμετοχές σε διάφορες κατηγορίες (Τραγούδι, Βίντεο, Δημιουργική κατασκευή, Δημιουργική γραφή-Δοκίμιο, Σχεδίασε το αστέρι σου), έχοντας ως αφετηρία το φιλανθρωπικό έργο του οργανισμού, τα συναισθήματα και τις σκέψεις τους για την αξία του εθελοντισμού και της προσφοράς, το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής, αλλά και τις ιστορίες παιδιών ευχής.

Η μαθήτρια της Α τάξης Γιούλη Α. με την σύνθεσή της με τίτλο "... τα πάντα είναι δυνατά ..."
πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία "Δημιουργική κατασκευή" (Λυκείων).

Θερμά συγχαρητήρια!
Το έργο της κοσμεί τις προθήκες του σχολείου.

Υπεύθυνη καθηγήτρια ήταν η κ. Δημητροπούλου.