Εκπαιδευτική επίσκεψη Γ τάξης (Γοικ) στο Τμήμα Στατιστικής του ΟΠΑ

Την Πέμπτη 4 Απριλίου 2024 οι μαθητές και μαθήτριες από την ομάδα προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής της Γ Λυκείου, στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών επισκέψεων τους, επισκέφθηκαν το τμήμα Στατιστικής στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας και ενημερώθηκαν για το προφίλ της σχολής, τα μαθήματα που διδάσκονται, τις προοπτικές που θα έχουν όσοι το επιλέξουν για τις σπουδές τους στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση και πολλά ακόμα ενδιαφέροντα.
Η ενημέρωση έγινε από τον Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Ιωάννη Βρόντο, ενώ η επίκουρη καθηγήτρια κ. Ιουλία Παπαγεωργίου προσέφερε τσάντες με ενημερωτικό υλικό σε όλους.

Δείτε περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του τμήματος

Πριν την ενημέρωση και την ξενάγηση στις εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου, οι μαθητές και μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να περπατήσουν στο Πεδίο του 'Αρεως και να απολαύσουν τη φύση, σε μια εποχή με πολλά λουλούδια αλλά και ζώα, μιας και η ημερομηνία επίσκεψης συνέπεσε με την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας.

Τους μαθητές/τριες συνόδευσαν οι κ. Βασίλης Αναστόπουλος, κ. Κατερίνα Καλτσά και κ. Κώστας Μπάρκας.