Ενημερωτική συνάντηση Γ Λυκείου για διαχείριση άγχους

Την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2023 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η ψυχολόγος της ΔΔΕ Αν. Αττικής κ.Ελένη Κουκούλη συναντήθηκε με τους μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης και συζήτησαν για τη διαχείριση του άγχους καθώς και για την προετοιμασία τους για τις πανελλαδικές εξετάσεις.

Πραγματοποιήθηκαν δύο παρουσιάσεις. Αρχικά οι μαθητές και μαθήτριες των ομάδων προσανατολισμού Θετικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών και στη συνέχεια της ομάδας προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας & Πληροφορικής. Είδαν τρόπους και τεχνικές διαχείρισης του άγχους, που θα τους είναι χρήσιμοι όχι μόνο για τις εξετάσεις που έρχονται, αλλά και για την αντιμετώπιση των καθημερινών προβλημάτων τους, καθώς τελειώνουν το σχολείο και ανοίγονται στη ζωή.