Βράβευση επιτυχόντων στα ΑΕΙ

Την Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε από τον Δήμο Παλλήνης στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσικού - Πειραματικού Λυκείου Παλλήνης ειδική τελετή βράβευσης για τους επιτυχόντες στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση κατά το σχολικό έτος 2021-2022.

Μετά τον χαιρετισμό του Δημάρχου κ. Ζούτσου το μουσικό σύνολο «Τζαζ και αυτοσχεδιασμός» του Μουσικού σχολείου Παλλήνης, υπό την καθοδήγηση του καθηγητή κ.Γιώργου Δούση έπαιξε μουσικά κομμάτια.

Η Βράβευση ξεκίνησε με την απονομή χρηματικών Βραβείων 1000 και 500 ευρώ από τον Διεθνή Αερολιμένα Ελ. Βενιζέλος στους 9 πρώτους μαθητές από τα Λύκεια του Δήμου Παλλήνης, που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία. Ανάμεσα σε αυτούς ήταν η Ανδριανή Δ. , ο Ιωσήφ Χ. , η Ιουλία Κ. και η Ήλιδα Σ.

Ακολούθησε η βράβευση των αποφοίτων 2022 για την εισαγωγή τους στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα .

Στην τελετή παραβρέθηκαν και απένειμαν βραβεία, η Υφυπουργός Τουρισμού, κ. Σοφία Ζαχαράκη,
ο βουλευτής Ανατολικής Αττικής κ. Γιώργος Βλάχος,
ο Δήμαρχος Παλλήνης κ. Θανάσης Ζούτσος,
ο Περιφερειακός Συμβούλος, κ. Γιάννης Σμέρος,
η εκπρόσωπος του ΔΑΑ, κ. Ευδοκία Αναματερού,
το Προεδρείο του Δημοτικού Συμβουλίου Παλλήνης,
οι Αντιδήμαρχοι Παλλήνης
δημοτικοί και κοινοτικοί σύμβουλοι του Δήμου Παλλήνης,
διευθυντές και εκπαιδευτικοί από τα Λύκεια της περιοχής
καθώς και πολλοί γονείς και απόφοιτοι μαθητές.
Την εκδήλωση συντόνιζε ο αντιδήμαρχος Παλλήνης, υπεύθυνος θεμάτων Παιδείας κ. Παναγιώτης Σωτηρόπουλος.

Ευχόμαστε ολόψυχα "καλή ακαδημαϊκή πορεία" με γνώσεις, εμπειρίες, έρευνα και αναζητήσεις!