Ενημέρωση γονέων Δεκεμβρίου

Την Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022 και ώρα 10:00 ως 11:30 πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας Ενημερωτική Ομιλία από την Εκπαιδευτική Ψυχολόγο κ. Ελένη Κουκούλη με θέμα «Ο ρόλος των γονέων στις επιλογές των παιδιών τους».

Ακολούθησε δεκάλεπτη ενημέρωση (11:30-11:40) των γονέων των μαθητών της Γ' Λυκείου που θα συμμετείχαν στην Εκπαιδευτική Εκδρομή στην Κρήτη.

Από τις 11:45 έως τη λήξη του ωραρίου (και αργότερα σε ορισμένες περιπτώσεις) οι γονείς και κηδεμόνες ενημερώθηκαν για την φοίτηση, επίδοση και διαγωγή των παιδιών σας από όλους τους διδάσκοντες. Ήταν η πρώτη δια ζώσης ενημέρωση, μετά την πανδημία και η προσέλευση ήταν μεγάλη.

Την ίδια ημέρα και ώρα πραγματοποιήθηκαν και οι Εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Γέρακα.

Δείτε τα αποτελέσματα στην ανακοίνωση της εφορευτικής επιτροπής ...