Νίκη και στο δεύτερο αγώνα ποδοσφαίρου της ομάδας των αγοριών για το σχολικό πρωτάθλημα

Η Παρασκευή 13 Νοεμβρίου αποδείχθηκε "γούρικη" για την ομάδα ποδοσφαίρου των αγοριών στο σχολικό πρωτάθλημα. Στις 12 το μεσημέρι έδωσαν τον δεύτερο αγώνα στο γήπεδο ποδοσφαίρου του Γέρακα με αντίπαλο την ομάδα από το 2ο Γενικό Λύκειο Γλυκών Νερών.
Με νέες εμφανίσεις τα παιδιά μπήκαν δυνατά στον αγώνα.
Mετά από επτά λεπτά ο Αλέξανδρος Κούκος σημείωσε το πρώτο γκολ και έδιωξε το άγχος των πρώτων λεπτών.
Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας
Στο 15' ο Δήμος Μαργέτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας με ωραίο πλασέ.
Στη συνέχεια έγιναν φάσεις και στα δύο καρέ, με την ομάδα από τα Γλυκά Νερά να προσπαθεί να μειώσει το σκορ και να ισορροπήσει το παιχνίδι.
Στο 34ο λεπτό, ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου διάρκειας 35' που ισχύει στο σχολικό πρωτάθλημα, ο Γιώργος Ντάσκαρης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανέβασε τη διαφορά του σκορ στα τρία γκολ και ανέβασε το ηθικό της ομάδας μας.
Επιστροφή στην κορυφή της σελίδας
Μετά την ανάπαυλα, η πίεση συνεχίστηκε με ένα δοκάρι από τον Στέφανο Παπαδόπουλο και ένα γκολ του Μάκη Καγιά που ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
Η πίεση επιβραβεύτηκε με δυο γκολ του Καγιά που ανέβασε το σκορ στο 5-0.
Ο προπονητής κ. Δήμου έδωσε την ευκαιρία και στους αναπληρωματικούς να παίξουν αντικαθιστώντας τον Παπουτσή με τον Μίαρη, τον Παπατζίκο με τον Πλαστουργό και τον Καραϊσκάκη με τον Πελέκη. Η αρχική εντεκάδα ήταν η ίδια με τον πρώτο αγώνα.

Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας
Η ομάδα συνέχισε την πολλή καλή απόδοση και ο Μαργέτης σημείωσε το 6-0, βάζοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Ομάδα ποδόσφαιρου 2009-10 - 2ος αγώνας
Ο Παπαδόπουλος έκανε το 7-0.
Η ομάδα ήταν σοβαρή τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους να παραβιάσουν την εστία του Ηλία Κονδύλη.
Στη λήξη του αγώνα ο Καγιάς έκλεισε το σκορ βάζοντας το τρίτο προσωπικό του γκολ και διαμορφώνοντας το τελικό : 8 - 0 !!!

Στο τέλος του αγώνα οι παίχτες της ομάδας μας χειροκροτήθηκαν τόσο από τους φίλαθλους που ήρθαν στο τέλος, όσο και από τους αντίπαλους παίχτες. Συγχαρητήρια σε όλους για το πνεύμα του "ευ αγωνίζεσθαι" που έδειξαν.

Ο επόμενος αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 18-11-2009.
Δείτε στοιχεία για τον 1ο, 3ο, 4ο, 5ο, 6ο, 7ο, 8ο και τον 9ο αγώνα καθώς και για την τελική φάση.