Ενημέρωση - Χριστουγεννιάτικη Δωροαγορά - Εκλογές συλλόγου γονέων

Την Πέμπτη 15/12/2016 και ώρα 10:00 π.μ. πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας
ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών μας για την δομή του Λυκείου
και το Εξεταστικό Σύστημα για την προαγωγή, την απόλυση και την διαδικασία πρόσβασης
των μαθητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση μέσω των Πανελληνίων Εξετάσεων,
από την Υπεύθυνη Σύμβουλο Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού του ΚΕ.ΣΥ.Π Παλήνης κ. Μαρία Δρογγίτου.
Η ενημέρωση τέλειωσε με χριστουγεννιάτικα τραγούδια από την χορωδία του σχολείου.

Μετά το πέρας της ενημέρωσης, και αφού είχε ολοκληρωθεί και η 4η διδακτική ώρα,
(11:45-14:10), οι γονείς και οι κηδεμόνες και των τριών τάξεων μπορούσαν να ενημερωθούν
προφορικά για την φοίτηση, την επίδοση και την διαγωγή των παιδιών τους από όλους τους διδάσκοντες.

Την ίδια ημέρα διεξήχθησαν στο χώρο του σχολείου και οι εκλογές για την ανάδειξη
των νέων οργάνων διοίκησης του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων,
καθώς και των αντιπροσώπων του στη Σχολική Επιτροπή και την Ένωση Γονέων.

Παράλληλα λειτούργησε δωροαγορά, τα έσοδα της οποίας διατέθηκαν εκτός από την
οικονομική ενίσχυση του σχολείου και σε φιλανθρωπικούς σκοπούς. Διατέθηκαν επίσης αυθεντικά
προϊόντα UNICEF, τα έσοδα των οποίων δόθηκαν στην UNICEF και αστεράκια Make a wish.
Για την λειτουργία της δωροέκθεσης συνεργάστηκαν γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας.