Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Χημικό τμήμα του ΕΚΠΑ (Γ θετ)

Την Τρίτη 2 Φεβρουαρίου 2016 οι μαθητές και οι μαθήτριες από την ομάδα προσανατολισμού θετικών σπουδών
της Γ Λυκείου πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Χημικό τμήμα του Εθνικού Καποδιστριακού
Πανεπιστημίου Αθηνών.

Επισκέφθηκαν τα εργαστήρια,όπου ενημερώθηκαν για τους τομείς με τους οποίους ασχολούνται και
τις προοπτικές που υπάρχουν για όσους θέλουν να συνεχίσουν μεταπτυχιακά. Περιηγήθηκαν επίσης
στους χώρους της σχολής.
Δείτε περισσότερα στο http://www.chem.uoa.gr/

Εκπαιδευτική επίσκεψη  στο Χημικό τμήμα του ΕΚΠΑ  (Γ θετ) Εκπαιδευτική επίσκεψη  στο Χημικό τμήμα του ΕΚΠΑ  (Γ θετ) Εκπαιδευτική επίσκεψη  στο Χημικό τμήμα του ΕΚΠΑ  (Γ θετ)

Τους μαθητές συνόδευσαν οι κ. Δελής, κα. Κοτσοβού , κ. Μιχάλης και κ Ρούσσης.