Σχ. έτος 2006-2007
  Εορτασμός Πολυτεχνείου

Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας , την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2006 έγινε με επιτυχία η εκδήλωση εορτασμού της επετείου του Πολυτεχνείου. Υπεύθυνες ήταν η φιλόλογος καθηγήτρια κ. Μποφίλιου Καίτη και η καθηγήτρια αγγλικών κ. Αναστασιάδου Φιλία.

Διαβάστηκε το χρονικό από τις μαθήτριες Αγγελική Λειβαδίτη και Θάλεια Θεμιστοκλέους.
Αγγελική Λειβαδίτη Θάλεια Θεμιστοκλέους

Τα παιδιά της χορωδία μαζί με τον Τάσο Ζάννη που έπαιζε κιθάρα είπαν τα τραγούδια :
Τάσος Ζάννης Χορωδία Χορωδία
"Ο Δρόμος" (Μ. Λοΐζου)
"Της Δικαιοσύνης ήλιε" (Οδ. Ελύτης)
"Ακορντεόν" (Μ. Λοΐζου) και
"Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον"

Ακούστηκαν τα ποιήματα :
"Πολυτεχνείο" του Κ.Κριτσίνη από την Αλεξανδροπούλου Ανδριάννα Β1
"Οι τρεις μέρες" από τον Κατσαβριά Παναγιώτη Β1
"Εδώ Πολυτενχείο" του Βασ. Ρώτα από την Βερνίκου Ιουλιανή Β1
"Οι φοιτητές άοπλοι υποδέχονται με χειροκροτήματα τα τανκς" από την Βλωτιδέλη Μαρία Γ1
"Ο νεκρός που τον είπαν αρχηγό" από τον Καρκούλια Αθανάσιο Α2
"Απόσπασμα από τις γειτονιές του κόσμου" του Γ. Ρίτσου από τον Γουλή Νίκο Β1 και
"Απολογισμός" από την Καραλίδου Σοφία Α2

Ανδριάννα Αλεξανδροπούλου Παναγιώτης Κατσαβριάς Ιουλιανή Βερνίκου Αγγελική Σαριδάκη
Μαρία Βλωτιδέλη Αθανάσιος Καρκούλιας Νίκος Γουλής Σοφία Καραλίδου
Η εκδήλωση έκλεισε με τον εθνικό ύμνο από την χορωδία.
Δείτε βίντεο 3.6 ΜΒ από την γιορτή

Λόγω της κατάληψης πριν την έναρξη της γιορτής, δόθηκαν τα βραβεία και τα αριστεία στους μαθητές της περασμένης χρονιάς.
Επίσης ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων πρόσφερε αναμνηστικά στους αριστούχους μαθητές.
Αριστεία Αριστεία Αριστεία Αριστεία - Αναμνηστικό συλλόγου γονέων Αριστεία Αριστεία

[Κεντρική Σελίδα] [Εκδηλώσεις 2004-2005] [Εκδηλώσεις 2005-2006] [Εκδηλώσεις 2006-2007] [Εκδηλώσεις]