Make a wish - Πιστοποιητικό υιοθεσίας

Την Πέμπτη 11 Ιανουαρίου 2023 λάβαμε το πιστοποιητικό Υιοθεσίας στο πλαίσιο του προγράμματος
"ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ 2023-2024" στο οποίο
"η μεγάλη οικογένεια των Αστερούληδων σάς εκφράζει την απεριόριστη ευγνωμοσύνη της.
Με τη συμβολή σας θα εκπληρωθεί η παρακάτω ευχή:
Εύχομαι να πάω στη Legoland

Ξ., 6 ετών

και την απόδειξη από την κατάθεση των 146 € που συγκεντρώθηκαν στο σχολείο μας για το make A wish πριν τα Χριστούγεννα.

Στο ευχαριστήριο μήνυμα που μας απέστειλαν αναφέρουν:

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη στήριξή σας
στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2023-2024.
Με τη δωρεά σας συμμετέχετε και εσείς ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών
που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.

Το πρόγραμμα Αστέρι της ευχής εδώ και 25 χρόνια αποτελεί ένα από
τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων του οργανισμού μας
ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

Στα συνημμένα αρχεία μπορείτε να βρείτε την απόδειξη της δωρεάς σας
και το πιστοποιητικό υιοθεσίας ευχής.
Σας ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη στο έργο σας!

Την περίοδο των Χριστουγέννων που πέρασε το Αστέρι της Ευχής συμπλήρωσε τα 25 χρόνια δράσεων. Με τη βοήθεια μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων, έχει καταφέρει να εκπληρώσει εκατοντάδες ευχές παιδιών και να τους δώσουν τη δύναμη και την ελπίδα που έχουν ανάγκη, για να συνεχίσουν να αγωνίζονται.

Το πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα αφορά σε ένα χάρτινο αστέρι για το κάθε παιδί, τα οποία διατίθενται με τη συμβολική δωρεά των €2.
Κάθε εκπαιδευτικός φορέας μπορεί να συμμετάσχει στο πρόγραμμα και να προμηθευτεί αστέρια για τους μαθητές του. Τα αστέρια μπορούν να αξιοποιηθούν ως διακοσμητικά στοιχεία της σχολικής αίθουσας, ως χριστουγεννιάτικα στολίδια αλλά και με ό,τι τρόπο!
Έτσι βοηθάμε το make A Wish να εκπληρώσει κι άλλες ευχές παιδιών που νοσούν από πολύ σοβαρές ασθένειες δίνοντάς τους δύναμη να συνεχίσουν τον δύσκολο δρόμο της θεραπείας τους. Το αναμνηστικό σας χάρτινο Αστέρι της Ευχής υπενθυμίζει την προσφορά στους συμμετέχοντες.

Υπεύθυνη καθηγήτρια της δράσης ήταν η κ. Δημητροπούλου.