Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Πέμπτη 23 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε κατά τμήμα ο εορτασμός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου. Έγινε προβολή βίντεο που είχε επιμεληθεί η φιλόλογος κ. Μαρία Μετοχιανάκη.

Τη σημαία παρέδωσαν στη σημαιοφόρο και τους παραστάτες για την παρέλαση της 25ης Μαρτίου η διευθύντρια του σχολείου κ. Γεωργακη με τους υποδιευθυντές κ. Αδαμόπουλο και κ. Κοτσοβού και τον καθηγητή φυσικής αγωγής κ. Δήμου. Όλοι μαζί έψαλαν τον εθνικό ύμνο.

Παράλληλα στην κεντρική είσοδο του κτηρίου έγινε έκθεση με φιγούρες θεάτρου σκιών
με θέμα : "Ήρωες της επανάστασης του 1821",
τις οποίες είχε δημιουργήσει και φιλοτεχνήσει ο μαθητής της Β τάξης Γιάννης Κ.
Η τοποθέτηση των φιγούρων έγινε με τη συνεργασία της θεολόγου κ. Αλεξάνδρας Μποκογιάννη.

Δείτε επίσης :
Μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκης Κεραμέως για την 25η Μαρτίου
Μήνυμα της Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ζέττας Μ. Μακρή για την 25η Μαρτίου