Λήξη σχολικού έτους - Συνταξιοδοτήσεις

Την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2022 ήταν η τελευταία μέρα λειτουργίας του σχολείου για τη σχολική χρονιά 2021-22. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό του υπουργείου όλα τα Γυμνάσια και Λύκεια της Ανατολικής Αττικής θα είναι ανοιχτά κάθε Πέμπτη.

Στο σχολείο μας παρουσιάστηκαν και οι νέοι εκπαιδευτικοί που θα διδάξουν το επόμενο έτος. Μας αποχαιρέτησαν όμως τρεις εκλεκτοί καθηγητές που υπηρέτησαν για χρόνια στο σχολείο μας και φεύγουν από την υπηρεσία, παίρνοντας σύνταξη.

Έτσι αυτή την μέρα ο σύλλογος καθηγητών και η διεύθυνση του σχολείου αποχαιρέτησε τους αγαπητούς συναδέλφους κ. Γιάννη Νερουτσόπουλο, κ. Τίνα Δουλγεράκη και κ. Σίσσυ Βαριστέα. Τους αποχαιρετίσαμε με ένα ειδικό "απολυτήριο" και ένα αναμνηστικό δώρο δόθηκε στον καθένα. Η κ. Φιλία Αναστασιάδου συγκίνησε όλους με τα λόγια από καρδιάς που είπε.

Τους ευχόμαστε το νέο κεφάλαιο της ζωής τους να το απολαύσουν με καλή υγεία, διασκέδαση, ξεκούραση και νέες εμπειρίες .