Πρωταθλήτριες Ανατολικής Αττικής στο Βόλλεϊ οι μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Γέρακα

Την πρώτη θέση στο σχολικό πρωτάθλημα πετοσφαίρισης για την πρώτη Φάση στην περιφέρεια Ανατολικής Αττικής κατέλαβαν τα κορίτσια του σχολείου μας νικώντας με 2-0 την ομάδα από το Γενικό Λύκειο Σπάτων στις 26 Φεβρουαρίου 2020 στο κλειστό Γυμναστήριο Σπάτων.

Η νικηφόρα πορεία προς το κύπελλο ξεκίνησε την Τετάρτη 12/2, νικώντας 2-0 στο κλειστό της Κάντζας την ομάδα από το Λύκειο Μαραθώνα.

Ο δεύτερος αγώνας έγινε τη Δευτέρα 17/2, όπου νίκησαν την ομάδα από το 2ο ΓΕΛ Αρτέμιδας.

Στον τρίτο αγώνα της Τετάρτης 19/2, η ομάδα μας επικράτησε του ΓΕΛ Ν. Μάκρης.

Στον τελικό του Β ομίλου που συμμετείχε η ομάδα μας , την Παρασκευή 21/2 νίκησε την ομάδα από το Λύκειο των Εκπαιδευτηρίων της Νέας Γενιάς Ζηρίδη.

Από τον ημιτελικό πέρασαν άνευ αγώνα, για να φτάσουν στον μεγάλο τελικό της Ανατολικής Αττικής.

Την ομάδα αποτελούσαν οι : Ρουσσοπούλου Ευαγγελία, Σταυριανού Μάνθα, Τζάθα Αλίκη, Τσουμή Νάνσυ, Μήλιου Χάιδω , Φιλιππούση Γεωργία, Παπαφράγκου Αλεξάνδρα, Βρανιστάι Δέσποινα και Σούμπαση Αντωνία.

Προπονήτρια της ομάδας η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κ. Μαρία Πατριέλλη αλλά και η φιλόλογος κ. Τίνα Δουλγεράκη, που συνόδευσε σε κάποιους αγώνες τα κορίτσια.

Ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες τις κ. Τίνα Δουλγεράκη και κ. Ειρήνη Παμπούκη.