Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Η ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών του σχολείου μας συμμετείχε στην Α φάση του σχολικού πρωταθλήματος,
που διοργανώνει η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής.

Στον πρώτο αγώνα, την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2020 αντιμετώπισε στο γήπεδο ποδοσφαίρου του Γέρακα
την ομάδα από το ΓΕΛ Νέας Μάκρης. Η ομάδα μας νίκησε εύκολα με 4-0.

Για τον επόμενο γύρο, την Τρίτη 3 Μαρτίου 2020 συνάντησε την ομάδα από το 1ο ΓΕΛ Παλλήνης.
Ο αγώνας ήταν ισόπαλος στην κανονική διάρκεια και η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι.
Για ένα γκολ διαφορά η ομάδα μας αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

Προπονητής της ομάδας ήταν ο καθηγητής φυσικής αγωγής κ. Τάσος Δήμου.
Την ομάδα αποτελούσαν οι :
Βασιλείου Ζαχαρίας, Ζέρβας Γιώργος, Μπαρμπαρίγος Νίκος, Παλαιολόγος Ηλίας, Χομπίτης Ιωσήφ, Ζωγράφος Γιάννης, Καραγκούνης Γιώργος, Κεκεμπάνος Γιάννης, Μάλια Μπρούνο, Μαντικίδης Βαγγέλης, Μοντεσάντος Γιάννης, Ρίζος Θωμάς, Μοντσενίγος Σπύρος, Μπασκάκης Αντώνης, Καββαθάς Βασίλης, Καλογερόπουλος Σπήλιος, Μπαρούς Εφραίμ, Παπαδημητρίου Κώστας, Προύντζος Φώτης και Τσάνος Αγγελος.

Ευχαριστούμε τον Αγγελο Τσάνο για τις φωτογραφίες.