Ενημερωτική συνάντηση με γονείς

Την Τετάρτη 9/10/2019 και ώρα 18:30 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η πρώτη συνάντηση για το σχολικό έτος 2019-20 μεταξύ γονέων και εκπαιδευτικών, με σκοπό την γνωριμία μας, κυρίως με τους γονείς των μαθητών της Α' Λυκείου. Η διευθύντρια του σχολείου κ. Ευαγγελία Γεωργάκη ενημέρωσε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας για τον κανονισμό του σχολείου μας, άλλα βασικά εκπαιδευτικά και παιδαγωγικά θέματα και τη λειτουργία της βιβλιοθήκης και της ιστοσελίδας του σχολείου.

Ακολούθησε ενημέρωση για την επίσκεψη στο Διεθνές Ερευνητικό Κέντρο CERN και την συμμετοχή του σχολείου μας σε δύο προγράμματα ERASMUS+. Στη συνάντηση παραβρέθηκε το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για μια πρώτη γνωριμία και ενημέρωση.

Στη συνέχεια οι γονείς ενημερώθηκαν από τους παραβρισκόμενους εκπαιδευτικούς για την πρόοδο των παιδιών. Ήταν μια εκδήλωση που προάγει το πνεύμα συνεργασίας σχολείου-οικογένειας για την ενίσχυση του δύσκολου έργου των παιδιών μας.